پوز و استایل در عکاسی 3


پوز و استایل در عکاسی 3

 
یکی از قسمت های جذاب در دنیای مد و فشن ، فعالیت در  کار مدلینگ است که همیشه از بهترین سخت ترین و پر طرفدارترین قسمت های صنعت بزرگ مد بوده و هست که فرایند مدلینگ و انتخاب مدل و آموزش و معرفی به برندها و طراحان برتر  و غیره که این  گرایشها از یک پروسه بی نهایت پیچیده و در سطح بین المللی بشمار می آید همواره در بحث مدلینگ افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و از مدیران بخش agence در این زمینه هست در همه جای دنیا به دنبال چهره های و فرمها و استایلهای و آناتومی های خیلی منحصر به فرد و خاص هستند که این کار نیز با جستجو و بررسی و گفتگو و کمک گرفتن از افرادی  که در بخش جذب مدل ها فعالیت دارند صورت می پذیرد تصور مردم بر این است که همه عوامل و مدل ها در زندگی کاری خود در حال  تفریح هستند و از جمله مشاغل آسان و پر درآمد می دانند در حالیکه زندگی و کار این افراد در عین جذابیت بسیار سخت و از مکانیسم پیچیده و داشتن دانش کافی از اطلاعات ورزشی، بهداشتی، زیبایی، عکاسی، شناخت  تفکر و حرکت و تعقیب عملکرد برندها در حوزه اطلاع رسانی، ژورنال، تبلیغات شهری، فروشگاهی، مجازی و غیره است همچنین از دیگر سو  پیدا کردن کسانی که از نظر صورت و فیزیک و استایل متناسب با شرایط  حرفه ی مدلینگ هستند، پیدا و شناسایی و جذب مدل با در اختیار گذاشتن اطلاعات و آموزش دانش درست مدلینگ و ایجاد زمینه های معرفی درست به برندهای معتبر را به عهد دارند. برای ورود به این عرصه و گرایش باید با افرادی که دانش و مهارت در آموزش و راهنمایی در این زمینه را دارند همفکری و همکاری کرد. متاسفانه  اکنون در ایران به دلیل عدم دانش و نگرش حرفه ای و تجربه کاری و اجرایی و ارتباط گیری با برند ها و نداشتن جایگاه قانونی و صنفی در صنعت پوشاک کشور؛ هر فرد با هر جایگاهی  بخصوص که چند عکس شبه مدل  داشته باشد به خود اجازه داده که علاقمندان به این رشته را با ترفند های مختلف جذب نماید و تنها توصیه ما به علاقمندان به این حرفه این است که در مورد انتخاب هر گزینه تحقیق لازم را داشته باشند. چون این صنعت در ایران تنها بیش از 15 سال  سابقه ی اجرایی و کاری وجود دارد .
در ادامه برای علاقمندان به مدلینگ چند پوز عکاسی ارائه می شود:
 
پوز و استایل 1 :
چند اصلی که به طور معمول در تمام عکس های خانوادگی وجود دارد. که اولین اصل آن : قانون مثلث نیز در اینجا صادق است فقط بجای آن که در اعضای بدن باشد در چیدمان افراد در عکس باید اجرا شود، ممکن است در یک عکس شما فقط یک مثلث را تشکیل دهید مانند این عکس و ممکن است چندین مثلث در کنار هم قرار بگیرند یا تو در تو باشند این سبک چیدمان بسیار کار شما را راحت می کند و  دیگر دغدغه ی ایستادن در کجای عکس از بین خواهد رفت، نکته قابل توجه اینکه در عکس های خانوادگی به هیچ وجه نباید صورت هیچ کس پشت کسی قرار بگیرد در عکس های خانوادگی همه افراد باید همگون باشند نه این که هر فرد ساز خود را در عکس بزند.
 
پوز و استایل 2:
همه ی افراد دارای صورت با زیبایی های منحصر به خودش هستند پس چرا آن را در بین دست ها پنهان می کنید؟! با دست ها می توان نمایش بهتری از گردن خود گذاشت.
 

پوز و استایل 3 :
این پرتره ممکن است تکراری باشد و بارها دیده شده باشد و در نگاه اول جذابیت خاصی نداشته باشد ولی با نگاه کردن به جهت قرار گیری دست ها که کاملا سر را به یک  طرف هدایت می کنند و گردن را کشیده و رو به جلو  هست و همچنین خط گونه فوق العاده ای برای پرتره با جهت انگشتان و کف دست درست کرده اند و یک شیطنت کوچک زنانه را به نمایش می گذارد. اگر اطراف چشم شما دارای چروک و یا افتادگی هست می توان مقداری پوست خود را در این پوز با انگشت کوچک کشید.
 

پوز و استایل 4:
برای فرم دادن به دست ها حتما نباید از سبک های استاندارد استفاده کرد بلکه می توانیم تنها با رعایت برخی اصولاصلی فرم های بسیار زیادی را برای دست ها داشت، در این پوز دست راست از بدن با زاویه دور شده و ساعد عمود بر بدن شده است و دست دیگر نقش اصلی را داشته و بسیار ظریف بر دست دیگر نشسته است و چقدر ظریف و دوست داشتنی زیر چانه قرار گرفته و تنها با یک انگشت زیر فک را لمس کرده است نکته مهم تکیه گاه نبودن هیچ کدام از دست ها است و این موضوع یکی از همان اصول اصلی می باشند.
 
پوز و استایل 5:
با انعکاسی که در شیشه پنجره ها می افتد می توان تصاویر خلاقی ایجاد کرد، توجه به چند نکته اینکه:
  •  محیط داخل که در آن شما قرار میگیرید باید نور کمی نسبت به بیرون داشته باشد
  •  حتما بایستی فوکوس بر روی شما باشد که این نیاز به یک دوربین اس ال آر یا دوربین که قابلیت تنظیم لنز بصورت دستی را داشته باشد چون اگر لنز اتوماتیک باشد این امر خیلی سخت می باشد
  •  تابیدن نور مناسب به شما
  • گرفتن یک پوز خوب.
پوز و استایل 6:
اینکه چه لباسی به تن دارید مهم نیست درست پوز گرفتن مهم است، انحنای بدن حالت ضربدری پاها عقب دادن شانه و عالی بازی کردن دست ها از نکات این پوز می باشد شما حتی اگر دارای شکم باشید می توانید زیرکانه با این پوز شکم خود را زیر دست پنهان کنید در ضمن به خاطر فرم قرار گیری پاها پهلو ها نیز پنهان میشوند.


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شماثبت دیدگاه


کانال تلگرام چارقد


فروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان