طرز استفاده از انواع ماسک های صورت


طرز استفاده از انواع ماسک های صورت

پوست بزرگترین و خارجی ترین عضو بدن انسان ها است. پوست حساس نسبت به عوامل خارجی مثل گرد و غبار و هوا و همچنین عوامل داخلی چون استرس و نگرانی بسیار حساس است. همه این شرایط و مسائل بر روی پوست تاثیرات زیان آوری خواهند داشت.

پوست هر روز میلیون ها سلول پوستی تولید می کند و در طول 30 الی 45 روز به طور کامل خود را تجدید خواهد کرد. همانطور که می دانید از سن 35 سالگی جریان احیای طبیعی پوست کند شده و از سرعت آن کاسته می شود که در این زمان باید از ماسک های صورت بیشتر بهره برد. البته جای نگرانی نیست تنها با کمی مراقبت و رعایت یک سری نکات می توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد.
ماسک های صورت نیز انواع مختلف داشته و بر حسب نوع پوست به چرب و خشک و معمولی تقسیم می شود.

با شناخت از نوع پوست خود باید اقدام به تهیه این ماسک ها کرد. هر ماسک با توجه به ترکیباتی که دارد طریقه مصرف متفاوتی خواهد داشت ولی دستور کلی همه ماسک ها تقریبا مشابه هم بوده است به طوریکه ماسک‌های صورت باید در بازه ی زمانی بین 10 الی 15 دقیقه روی صورت باقی مانده و به طور معمول شامل ترکیبانی همچون: آلوئه‌ورا، جلبک دریایی، چربی‌های ضروری، روغن‌های ماساژ، گیاهان دارویی و ویتامین‌ها هستند. بعد از اتمام فعالیت ماسک، این ترکیب باید از روی پوست صورت پاک شود تا فعالیت‌های بعدی شروع شوند. فعالیت های بعدی شامل استفاده از تونر، سرم، مرطوب‌کننده، کرم چشم، بالم لب و کرم ضدآفتاب است.

زمان استفاده از ماسک صورت:
 در برنامه‌های تخصصی مراقبت از پوست صورت، بعد از پاکسازی، بررسی وضعیت پوست، لایه‌برداری، از بین بردن عناصر زائد و ماساژ استفاده از ماسک های صورت قرار میگیرد. ماسک صورت، این توانایی را دارد که وضعیت خاص پوست و یا بعضی از مشکلات پوستی را معالجه نماید. اگر پوست شما خشک یا دچار کم‌آبی باشد، ماسک صورت باید رطوبت مورد نیاز را به آن برگرداند به همین دلیل مصرف ماسک های آبرسان توصیه می شود. و اگر پوست دچار قرمزی یا التهاب شده، ماسک باید به منظور تسکین دادن التهاب انتخاب شود. اگر پوستی بیش از اندازه چرب بوده و یا منافذش مسدود باشند، ماسک صورت می‌تواند ناخالصی‌ها را از پوست خارج کند. 


 


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شماثبت دیدگاه


کانال تلگرام چارقد


فروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان