درمان غبغب با ورزش


درمان غبغب با ورزش

علت به وجود آمدن غبغب چیست؟
عوامل بسیاری باعث به وجود آمدن غبغب می شوند که یکی از مهمترین آن ها چاقی و اضافه وزن و داشتن زندگی ساکن و بدون تحریک است، از دیگر علل می توان به بالا رفتن سن را نام برد. با پیر شدن بدن، قابلیت ارتجاعی پوست کاهش یافته و یا حتی از دست رفته داده که دچار افتادگی می شود و همچنین از قدرت و حجم عضله پلاتیسما که در زیر فک تا انتهای گردن قرار گرفته کاسته می شود  همچنین از دست دادن میزان قابل توجهی از وزن باعث شل شدن پوست اطراف گردن می شود و این مسئله سبب افتادگی پوست در زیر گردن و ایجاد غبغب می گردد.
کم کاری تیروئید، ضعف غدد فوق کلیوی، کمبود پروتئین در برنامه غذایی و بطور کلی تغذیه ناصحیح، عدم تحرک کافی همگی می توانند موجب ضعیف شدن عضلات بدن و از جمله عضله پلاتیسما گردند.
 
 
درمان غبغب در منزل:
انجام یک سری تمرین به صورت روزانه غبغب، عضله پلاتیسما و نیز عضلات دیگر آن ناحیه را سفت‌تر خواهد کرد. پس از این برای مدتی این تمرین ها را انجام دادید، این عضلات سفت شده و زمان کمتری برای حفظ آن احتیاج خواهید داشت چون حفظ عضله بسیار راحت‌تر از ایجاد آن است.
 
تمرین های درمان غبغب
ورزش های زیر به شما کمک می‌کند غبغب را درمان کنید، به یاد داشته باشید که باید این تمرینات را به طور منظم انجام داده تا تاثیر گذارد.
ورزش دهان:  یک ورزش بسیار موثر که باید دهان خود را تا حد امکان باز کرده و زبان را هم تا حد امکان بیرون بیاورید، انگار می‌خواهید آن را به چانه‌ برسانید. ۱۰ ثانیه در این حالت مانده و بعد به حالت شروع برگردید. ده بار تکرار شود. در حین انجام این تمرین شما احساس خواهید کرد که عضلات چانه و گردن درحال سفت شدن هستند.
ورزش سر:  روی تخت یا کاناپه دراز کشیده، طوری که سر از تخت آویزان بماند. چانه‌ را به سمت سینه کشانیده و این انقباض را ۱۰ ثانیه نگه دارید، بعد به آرامی به حالت شروع برگردید، ده بار تکرار کنید.
 ورزش چانه:  این ورزش به سفت و قوی کردن عضلات صورت و گردن کمک می‌کند. صاف ایستاده و پشت و گردن خود را صاف نگه دارید. چانه‌ را به سمت سقف بالا کشیده و لب‌ها را هم به حالت بوسه زدن جمع کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت مانده و رها کنید، ده بار تکرار کنید.
ورزش گردن: صاف ایستاده، سرتان را به بغل طوری چرخانیده که چانه‌ شما موازی شانه‌ شما شود. چشم‌هایتان هم باید رو به جانب باشد. سپس به آرامی سرتان را به سمت پایین برده و به سمت دیگر بچرخانید. ده بار تکرار شود.
ورزش پلاتیسما: این تمرین روی عضلاتی عمل می‌کند که از فک پایین تا گردنتان امتداد دارد. صاف ایستاده و گردنتان را هم صاف نگه دارید، با بالا کشیدن لب‌ها به روی دندان‌ها و پایین بردن گوشه‌های لب، تاندون‌های فک خود را سفت کنید. ۱۰ ثانیه در این حالت مانده و بعد شل کنید. ده بار تکرار شود.
ورزش توپ تنیس: یک توپ تنیس در جلو گردن خود قرار داده و سعی کنید با چانه‌ آن را نگه دارید. چانه را سفت به توپ چسبانیده و بعد رها کنید. ده بار تکرار شود.
کاهش وزن
علاوه بر انجام ورزش هایی که ذکر شد، وزن خود را نیز باید کاهش دهید. هنگامی که اضافه وزن دارید، چربی در همه قسمت‌های بدن انباشته می‌شود و درنتیجه غبغب هم ایجاد می شود. ورزش های غبغب درکنار رژیم‌غذایی نتیجه ی بهتری خواهد داشت.


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شماثبت دیدگاه


کانال تلگرام چارقد


فروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان