انگور و خواص آن

انگور و خواص آن

فصل تابستان فصل میوه های رنگارنگ است. انگور یکی از میوه هایی است که در این فصل به وفور یافت می شود. انگور یکی از میوه های شیرین و بسیار مقوی و مغذی در میان میوه های دیگر است که دارای رنگ و اندازه های مختلفی است.
میوه انگور به دلیل دارا بودن تانن ، تارتارات پتاسیم ، اسید های آزاد و مواد معدنی می باشد .برای تقویت و طراوت پوست و روشن کردن رنگ پوست مفیدست . برای تقویت پوست کافی است آب انگور تازه را با یک تکه پنبه به صورت بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب نیم‌ گرم بشویید.
خواص درمانی دیگر انگور این است که خون را تصفیه و سینه و ریه را صاف و تمیز می‌کند. همچنین انگور برای درمان ورم معده و روده مفید و یبوست را برطرف می‌کند و در درمان سل ریوی و سیاه سرفه مؤثرست.
نکته دیگر اینکه کسانی که می خواهند لاغر شوند و بدن خود را از مسمومیت های مزمن پاک کنند به این صورت عمل کنند که در هر هفته به مدت 2 روز فقط آب انگور بخورند و رژیم آب انگور بگیرند بدین ترتیب که هر دو ساعت یکبار آب انگور تازه را گرفته و بنوشند . مقدر مصرف روزانه تقریبا 2 کیلو گرم است و در این دو روز نباید غذای دیگری مصرف کنند فقط می توانند آب بنوشند .
 


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شما


Kalin      

Thanks for strntiag the ball rolling with this insight.
ثبت دیدگاهفروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان
تلگرام