زنان سرشناس ایرانی در جهان (2)

زنان سرشناس ایرانی در جهان (2)

در مقاله قبلی که مربوط به سرشناس ترین زنان ایرانی می شد ما به شما سه تن از زنان ایران زمین که در حوزه فناوری اطلاعات شناخته شده بودند را معرفی کردیم. امروز هم تا پایان همراه ما باشید.
پردیس ثابتی(Pardis Sabeti):
پردیس ثابتی متولد 1353 است. وي دوره ليسانس را در (( مؤسسه تكنولوژي ماساچوست)) سپری کرد و پس از آن تحصیلات عالی خود را در دانشگاه آكسفورد ادامه داد. پرديس ثابتي تحصيلات خود را در دانشگاه هاروارد آمريكا نيز با نتيجه‌اي شگفت‌انگيز به پايان رساند : او سومين زن در طول تاريخ اين دانشگاه بود كه با معدل ۱۰۰ و مدارج كامل فارغ‌التحصيل شد. پس از آن بود كه دانشگاه هاروارد از او دعوت به همكاري كرد و اكنون پرديس ثابتي، با عنوان استاديار هاروارد، يكي از استادان جوان ايراني‌تبار در اين دانشگاه به شمار مي‌رود و سرپرستي يك پژوهش مهم پزشكي، در باره تكامل انساني، را در مركز سامانه‌هاي زيست‌هاي تكاملي بر عهده دارد.
پروفسور اریک لندر، عضو هیأت علمی دانشگاه های هاروارد و ام.آی.تی، نیز با تحسین ((نگاه کنجکاو پردیس و پژوهش های علمی او» می گوید : «حتی امتیاز نابغه بودن هم اندکی از رفتار متین و فروتنانه پردیس نکاسته است.))دایان ویرث، از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد، نیز با تمجید از دستاورد علمی دکتر ثابتی می گوید : ((پردیس سزاوار عنوانی است که او را در ردیف شایسته ترین سرآمدان علمی آغاز قرن بیست و یکم قرار داده است))
 

پردیس ثابتی

پردیس ثابتی

رکسانا مصلحی(Roxana Moslehi):
رکسانا مصلحی متولد ایران ولی بزرگ شده در کانادا است و هم اکنون استادیار بخش ژنتیک دانشگاه نیویورک است . پژوهش‌های او به مطالعه سرطان و نشانه‌های آغازین آن اختصاص دارد و از طریق پژوهش‌هایش، به درک علل ارثی بیماری‌ها و تاثیرات متقابل ژن - محیط بر خطر گسترش بیماری کمک کرده است.
 پروفسور رکسانا مصلحی همچنین جوایزی را در زمینه تدریس و شیوه ی خوب علم آموزی همچون Award for Excellence in Teaching و Biovision Fellowship را دریافت کرده است.
 
رکسانا مصلحی

رکسانا مصلحی

مریم میرزا خانی(Maryam Mirzakhani):
مریم میرزاخانی متولد ۱۳ اردیبهشت ۱۳۵۶ در تهران است. وی دوره کارشناسی ریاضی را در دانشگاه صنعتی شریف گذراند و با دریافت بورسیه از طرف دانشگاه هاروارد به آنجا رفت و دوره دکتری خود را در دانشگاه هاروارد پشت سرگذاشت. دکتر مریم میرزاخانی، استادیار جوان دانشگاه«پرینستون»، به عنوان یکی از ۱۰ مغز برتر آمریکای شمالی معرفی شد و به او لقب سد شکن دادند. استاد ریاضیات دانشگاه استنفورد نخستین بانوی ریاضی‌دان تاریخ لقب گرفت که توانسته مدال فیلدز، معتبرترین جایزه دنیای ریاضیات را از آن خود کند.
مدال فیلدز، بالاترین نشان علمی رشته ریاضیات است که به دانشمندان برگزیده زیر ۴۰ سال اهدا می‌شود و از آن به نوبل ریاضیات نیز تعبیر می‌شود.
 
مریم میرزاخانی

مریم میرزاخانی


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شما


Lynn      

I feel so much happier now I untnrsdaed all this. Thanks!Denisha      

Deadly accurate answer. You've hit the buyeslle!زهرا      

باآرزوی سربلندی همه زنان ایران زمین ممنون به خاطر اطلاعات خوبتون
ثبت دیدگاهفروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان
تلگرام