زنان سرشناس ایرانی در جهان (1)

زنان سرشناس ایرانی در جهان (1)

اغلب اوقات زمانیکه در دنیای مجازی به گشت و گذار مشغول هستیم موضاعاتی با عنوان زنان ثروتمند یا سرشناس خارجی به گوشمان می رسد، در حالیکه دختران و زنان ایرانی در انواع حوزه های علم و هنر خوش درخشیده اند. امروز قصد داریم برخی از اسامی سرشناس ترین زنان ایرانی را به شما معرفی کنیم که شاید نام برخی از آنها را شنیده باشیم و شاید نه،پس فرصت مناسبی است تا با آنها آشنا شویم.
ثریا دارابی(Soraya Darabi):
ثریا دارابی ثروتمندترین دختر ایرانی است که متولد شهریور 1362 است. او فارغ التحصیل رشته تاریخ هنر ار دانشگاه جروج تاون و یکی از سه بنیانگذار وب سایت موفق ((Foodspotting)) می باشد. Foodspotting ایده ای است که توسط دوستان وی به او داده شد. این سایت به این صورت کار می کند که افراد از تمامی نقاط جهان از غذاهایی که آماده می کنند، عکس گرفته و در سایت به اشتراک می گذارند. سایتی که اخیرا ثریا دارابی راه اندازی کرده سایت Zady است که این سایت قبل از راه اندازی درآمدی بالغ بر 3 میلیون دلار از مرکز آموزش ملی آمریکا داشته است.


ثریا دارابی

ثریا دارابی

پریسا تبریز(Parisa Tabriz):
پریسا تبریز دومین دختری است که امروز قصد داریم در مورد او صحبت کنیم. پریسا تبریز متولد 1362 است. به گفته خود پریسا تبریز، تنها وقتی که به کالج رفته بود با رایانه آشنا شد و قبل از آن بیشتر وقت خود را صرف فعالیت های هنری و ورزشی می کرده است. کار خانم پریسا تبریز در واقع تامین امنیت در گوگل است در واقع یکی از مهم ترین سلاح های گوگل است که وظیفه محافظت از آن را دارد. وی لقب خود را شاهزاده امنیت انتخاب کرده و دلیل انتخاب این نام را این گونه بیان می کند:" می‌دانم که عنوان مهندس امنیت برای بسیاری خسته‌کننده و تکراری است و بسیاری از افراد حوزه فناوری این عنوان کاری را بسیار جدی می‌گیرند. بنابراین لقب «شاهزاده امنیت»  که لقبی جالب و عجیب است را انتخاب کردم." وی مدیر تیمی 30  نفره در آمریکا و اروپا است.

پریسا تبریز

پریسا تبریز
رکسانا ورزا(Roxanne Varza):
سومین دختری که انتخاب کردیم تا به شما معرفی کنیم رکسانا ورزا است. رکسانا ورزا متولد 1364 است. تحصیلات رکسانا در زمینه زبان فرانسه و اقتصاد سیاسی بوده که بعدها مسیرش عوض می شود و به طرف استارت آپ کشیده می شود. رکسانا ورزا اجرای برنامه های استارت آپ مایکروسافت در فرانسه را به عهده دارد و جدای این سمت در مایکروسافت یکی از موسسان Tech.eu  در اروپا است.

رکسانا ورزا

رکسانا ورزا


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شما


Jessalyn      

That's cleared my thoughts. Thanks for counnibttirg.مهرانا      

واقعا جای کار رو برای خانم ها باید باز کرد بسیار جالب و خوب بود ممنون
ثبت دیدگاهفروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان
تلگرام