آشنایی با شستشوی درست

آشنایی با شستشوی درست

همیشه در زمان چیدمان خانه بیشتر توجه و تمرکزمان را به روی لوازمی مثل مبلمان، میز ناهار خوری، لوازم تزیینی و سایر موارد قرار می دهیم ولی اهمیت کافی به لباسشویی نمی دهیم و به این موضوع فکر نمی کنیم که به درستی جای درست لباسشویی در خانه کجاست؟ و یا در زمان شستشوی لباس ها به همه لباس ها را با هم مورد شستشو قرار می دهیم فارغ از اینکه نمی دانیم چه اشتباهی را مرتکب شده ایم. برای آشنایی با این خطاها و مرتکب نشدن به آنها امروز را با ما همراه باشید.
افرادی هستند که ماشین لباسشویی خود را به دلایل خاصی‌ داخل حمام، انباری و یا حیاط خلوت مسقف‌
می‌گذارند. در حالیکه نمی‌دانند با این کار چه اشتباهی در حق خود و افراد خانواده‌ می‌کنند.
چرا که گذاشتن ماشین لباسشویی در حمام، باعث تولید و تکثیر هر چه سریع تر میکروب‌ و باکتری‌ها می‌شود. آلودگی بوجود‌آمده به لباس‌ها، پرده و لوازمی مثل لیف و... در حمام نفوذ کرده و در نتیجه، خیلی راحت انسان را به آلرژی، آسم و بیماری‌های پوستی مبتلا می‌‌کنند.
بنابراین، ماشین لباسشویی شما باید در محیط های‌باز مثل آشپزخانه نصب شود. و در پایان کار، بایددر مخزن لباسشویی و هم پنجره آشپزخانه‌ را باز گذاشت تا هوا و بخار حاصله از آن خارج شود. چرا که حبس این بخار، باعث ایجاد محیط مناسب برای رشد میکروب و باکتری‌ها می‌شود.
اگر نمی توانید ماشین لباسشویی را در یک محیط باز قرار دهید. و اجبارا آن را در محیط های نامناسب مانند حمام، انباری و ... قرار داده‌اید. باید بعد از اتمام کار ماشین در حمام یا انباری را به مدت چند ساعت، باز گذاشته تا هوا و بخار‌های حاصله خارج شوند.
لباس‌های زیر یکی از منابع اصلی‌ انتشار میکروب در فضای بسته و مرطوب‌ هستند.

بهتر است لباس‌های زیر خود را جدا از لباس‌ها دیگر، در لباسشویی شستشو دهید.
چرا که ممکن است آلودگی و کثیفی، لباس‌های دیگر به لباس‌های زیر شما سرایت کرده و سبب تحریک پوستی یا حتی عفونت در موضع پوشیدن شود.
حتما لباس‌های زیر خود را با آب کاملا داغ و مواد پاک‌کننده قوی، شستشو داده و آنها را زیر نور مستقیم آفتاب خشک کنید.
اکثر خانم‌ها از مخزن لباسشویی به‌جای سبد لباس‌های چرک استفاده‌می‌کنند. آنها برای اینکه لباس‌های چرک جلوی دید نباشد. آنها را درون مخزن ماشین لباسشویی می‌ریزند. و تاروشن کردن مجدد ماشین در آن حبس می‌کنند.

درصورتیکه نمی‌دانند عرق، رطوبت و آلودگی لباس‌های تلمبار شده، می‌تواند محیط مناسبی برای تولید انواع باکتری‌ها ایجاد کند.
باکتری‌هایی که در تارو پود ریز لباس‌ها نفوذ کرده و در فرصت مناسب شروع به رشد و فعالیت می‌کنند. فعالیت‌هایی که منجر به‌ بیماری‌های پوستی و تنفسی خواهد شد.
میکروب و آلودگی‌های لباس‌های کثیف و گلی شما ممکن است تا مدت‌ها درون ماشین ‌لباسشویی باقی بماند. حتی بعدا به سایر لباس‌ها‌ هم منتقل شود. بنابراین بهتر است لباس‌های بسیار کثیف و گلی خود را با دست بشویید.
اگر با لباس‌های خاکی‌، گلی‌ و کثیف از سفر یا کوهنوردی باز گشته‌اید. از فرط خستگی، کفش ها و لباس‌هایتان را داخل ماشین پرت نکنید.
بلکه بهتر است لباس‌ها و کفش‌ها را تا فرصت مناسب در گوشه‌ای‌ از حیاط یا حمام خانه  بگذارید. تا زمانیکه از خستگی‌ سفر فارغ شدید، اقدام به تمیز کردن و شستشوی آنها کنید.


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شماثبت دیدگاهفروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان
تلگرام