چگونه عطر انتخاب کنیم

چگونه عطر انتخاب کنیم

انتخاب عطر يکي از پيچيده ترين خريدهاي ممکن است. ديدن تعداد زيادي عطر يکجا و بوييدن انواع آن هنگام خريد، واقعا فرد را گمراه مي کند. شايد شما هم با اين مشکل مواجه شده باشيد.
همه عطرها از الکل و روغنهای اسانسی تشکیل شده اند. بیشتر عطرها از گلها ساخته شده اند، گلهایی مانند برگاموت، هل، درخت سدر، یاس آفریقایی(گاردینا)، اسطوخودوس، لیمو، زنبق، یاس، پرتقال، تمشک، مریم گلی، گل سرخ، خزه، چوب صندل، وانیل، بنفشه، اوکالیپتوس، رازیانه، کیوی، سیب، برگ بو و ... .
همیشه یک عطر را با توجه به فصل انتخاب کنید. عطرهای گرم و تند مناسب برای فصول سرد یا مناطق سردسیر، عطرهای سرد و گلها و شیرین مناسب برای فصول گرم یا مناطق گرمسیر و مجالس دوستانه، عطرهای تند از هر نوع برای میهمانی ها و مجالس.
توجه داشته باشیم که عطرها با بوی میوه ای و گلی، آرام و خنک و احساسی می باشند.
براي آنکه عطر سالم بماند، آن را در دماي خيلي پايين نگه نداريد. عطر بايد جايي دور از نور خورشيد و در مکاني تاريک نگه داشته شود. البته رايحه عطر به مرور زمان تغيير مي کند و کمتر مي شود.
براي ماندگاري رايحه عطر، آن را چندين بار استفاده کنيد. سپس مدت زيادي از بوي آن لذت خواهيدبرد.

براي پخش مناسب بوي عطر، هميشه آن را در جاهايي از بدن که نبض دارد بزنيد؛ نقاطي که جريان خون قوي و پوست گرم تر از ديگر نقاط بدن است مانند: مچ دست، پشت گوش، قفسه سينه، گردن، پشت زانوها و داخل آرنج ها. ضمن اين که به ميزان روغن موجود در عطر هم توجه داشته باشيد، عطري که داراي روغن بيشتري است، گران تر و ماندگارتر است.

قوي ترين عطرها داراي حداقل 22 درصد روغن است و بايد از اين نوع عطرها به ميزان کم استفاده شود، چون بسيار قوي است.

بهتر است عطر را در هواي رو به روي خود اسپري کرده و از آن عبور کنيد. با اين کار عطر به طور يکنواخت روي بدن شما مي نشيند.

به عطر خود اعتماد داشته باشيد. شيشه عطر يا ادکلن را روي خود خالي نکنيد. تنها يک يا دو پاف از عطر کافي است. مقدار کمي از آن مصرف کنيد اما به ياد داشته باشيد که پس از استعمال قرارگرفتن در معرض آفتاب، منجر به کاهش رايحه مي شود.

عطرها در محيط مرطوب ماندگاري بيشتري دارند. قبل از استفاده از عطر، ابتدا حالت پوست خود را ارزيابي کنيد؛ آيا پوسته پوسته و خشک است يا مرطوب و سلامت است. از يک مرطوب کننده براي پوست خشک تان استفاده کنيد تا به ايجاد رطوبت و نرمي پوست شما کمک کند.

 توجه داشته باشد که کرمي انتخاب کنيد که مشابه بوي عطر شما باشد. البته اجازه بدهيد تا کرم نرم کننده به خوبي توسط پوست تان جذب شود. عطر را بر روي بدن خود بپاشيد و اطمينان حاصل کنيد که در قسمت هاي اصلي قرار گرفته است تا ماندگاري بيشتري داشته باشد.

اگر پوست تان خشک است و پس از زدن کرم مرطوب کننده، خشک باقي مي ماند؛ بايد عطر را در طول روز و شب در نقاط مختلف بدن تکرار کنيد؛ زيرا پوست خشک عطر را مي مکد و رايح آن را زودتر از بين مي برد. طبيعتا بوهاي تند بيشتر از بوهاي ملايم ماندگاري دارد. پس در انتخاب عطر خود دقت کنيد.
 


    به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
تلگرام فیش بوک اینستاگرام لینکداین تویتر

    برچسب ها


    دیدگاه شماثبت دیدگاهفروشگاه و تعمیرگاه کولر اتومیل خلیل
بانک جامع اطلاعات پزشکان استان گلستان
تلگرام